intoxikacia-otrava-vodou-u-psa
Otrava vodou u psa
27. augusta 2018
schladming-rakusko-so-psom
Schladming – Rakúsko
7. októbra 2018

Apartmány Ljiljana – Pula, Chorvátsko

Nabu píše…

Ako je to už pre našich páničkov bežné, zas riešili ubytovanie priam na poslednú chvíľu. Opäť mali šťastie a natrafili na jedno bombastické miesto.

Ubytovanie sme hľadali v okolí Cape Kamenjak, keďže už od začiatku sme rátali, že práve tam budeme tráviť najviac času. Vzhľadom na šibeničný termín hľadania ubytovania, bolo tých ponúk menej ale o to viac sme sa potešili, keď sme našli Apartmány Ljiljana .

Minulý rok boli tieto apartmány ešte v ponuke airbnb ale teraz sme ich našli už iba na booking.com. Cena za ubytovanie bola 533, 29€/ 7nocí/ 2osoby. A za nás chlpáčov sa neplatí.

Apartmány Ljiljana sa nachádzajú na okraji historického centra Puly asi 400 metrov od amfiteátra. Vstup do apartmánov je priamo z ulice. Ak máte šťastie podarí sa vám zaparkovať aj rovno pri apartmánoch ak nie stačí si prejsť trošku ďalej na parkovisko alebo do vedľajšej ulice. Parkovať sa dalo aj za domom, na začiatku mestského parku. Záhrada apartmánov plynulo prechádza do mestského borovicového parku, čo by sme zaradili medzi najväčšie plusy tohto ubytovania.

chorvatsko-ubytovanie-so-psom

Celkovo majú v ponuke 5 apartmánov, pričom 3 z toho sú čisto len izby s kuchynkou, kúpeľňou a dva apartmány sú aj s poschodím (1 aj s terasou). My sme bývali v jednom z tých apartmánov, čo mali aj poschodie. Na prízemí bola menšia obývačka (gauč, skriňa na oblečenie a TV), kuchynka a kúpeľňa. Kuchynka bola vybavená varičom, chladničkou, kávovarom ale aj základným vybavením na varenie a konzumovanie jedla. Na poschodí sa nachádzala len manželská posteľ.

Každý jeden apartmán bol vybavený klimatizáciou, ktorú v noci naozaj oceníte, televízorom a Wifi.

V spoločných priestoroch, na chodbe, sa nachádzala skrinka s kopou brožúrok a mapiek v rôznych jazykoch. Taktiež tam bola skrinka s toaletným papierom a čistiacimi prostriedkami. Rovnako ste mali možnosť špinavé obliečky a uteráky  vložiť do koša na prádlo a vybrať si nové a čisté uteráky.

Na záhrade bol dostupný gril aj ohnisko stačilo iba majiteľku upozorniť, že by ste si v ten alebo nasledujúci deň radi grilovali. Novinkou, ktorú pravdepodobne zaviedli tento rok, je podávanie raňajok.

chorvatsko-ubytovanie-so-psom

Toto ubytovanie vrelo odporúčame, nakoľko nám bol ponúknutý vysoký komfort, či už vrelým, priateľským prístupom majiteľky apartmánov, ale aj možnosťou ísť na ranné behačky do krásneho borovicového parku hneď za ubytovaním. Oproti ubytovaniu máte aj superský zelovoc, kde budete mať možnosť si za prijateľnú cenu nakúpiť každodennú dávku ovocia.

A nezabúdajte Chorváti berú separovanie smrteľne vážne. Tak buďte úctiví a ak neseparujete bežne doma, pokúste sa o to aspoň na dovolenke ☺.


Ahojte, trošku sa vám predstavím aby ste vedeli, kto vám to tie články vlastne píše. Volám sa Nabu a narodila som sa 28. apríla 2015 vo Valči pri Martine. Som dobrodruh s nezastaviteľnou túžbou vydať sa za každým dobrodružstvom. Frisbee a kačička sú moja závislosť ako aj žltá farba. V blízkosti vody sa mením na vodné monštrum. Jedného dňa mi moji páničkovia doniesli novú hračku Jadu, na môj vkus je až príliš chlpatá a drzá ale život bez nej si už neviem predstaviť. Jada sa narodila 8. apríla 2017 v Prostějove. Čo o nej môžem povedať je to, že miluje robiť neplechu ako správne šteniatko. Postupne sa však učí ako sa má správna dáma správať. Naše potulky svetom dokumentuje naša panička Ve Shandor.

náš instagram
náš facebook


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *