Roháče ( Západné Tatry ) – Roháčske plesá
8. augusta 2018
krkonose-so-psom-na-tripe-snezne-jamy
Krkonoše – národní park (ČR)
20. augusta 2018

Dovolenka so psom na Istrii – Chorvátsko

so-psom-na-tripe-istria-so-psom

Nabu píše…

Minulý rok sme strávili našu letnú dovolenku opäť v Chorvátsku, presnejšie na Istrii. Prečo sme si vybrali práve Istriu? Dôvodov bolo hneď viacero. Hľadali sme miesto, kde by cestovanie nebolo príliš dlhé a vyčerpávajúce. Aby nám zároveň ponúkalo množstvo možností ako stráviť dovolenku. A to nám práve Istria ponúkla. Mohli sme spoznať množstvo krásnych národných parkov, kultúrnych, historických pamiatok ale rovnako aj preskúmať rôzne pláže a trošku si zašportovať. Vybrali sme sa na najjužnejší cíp tohto polostrova a to priamo do Puly. Odtiaľ sme mali možnosť vycestovať za každodenným dobrodružstvom.

Cesta z Bratislavy nám trvala približne 8 hodín aj s prestávkami. Jadka v tom čase mala iba 4 mesiace ale okrem častejších cik páuz bola celá cesta bezproblémová. Preto sa určite nebojte cestovania aj s malým šteniatkom. Stačí, ak sa k tomu postavíte zodpovedne a zabezpečíte všetko preto, aby bola cesta pre šteniatko čo najpokojnejšia a najpríjemnejšia.

so-psom-na-tripe-istria-so-psom

ve shandor photo

Ubytovali sme sa cez airbnb v Apartmánoch Ljiljana, ktoré sa nachádzali hneď pri krásnom mestskom parku a zároveň 5 minút od historického centra mesta. Ideálne ubytovanie pre nenáročných dobrodruhov ako sme my. Pula je naozaj krásne historické, prístavné mesto, ktoré ponúka množstvo kultúrnych a turistických vyžití.

Priamo v Pule sme nenašli žiadne vyhovujúce miestečko na zmočenie kožúška, ale za to v neďalekej dedinke Štinjan sme našli pláž snov. Postupne sme vďaka kajaku preskúmali každé jej zákutie a vychutnali si tak výhľad na ostrovčeky národného parku Brijuni skoro z každej strany.

Taktiež sme si veľmi užili návštevu jedinečného prírodného parku Cape Kamenjak (jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa vybrali práve na Istriu). Kde sme mali možnosť vydať sa po stopách dinosaurov, navštíviť psí bar a preskúmať vodné jaskynky a zároveň sa ukajakovať do úmoru ☺.

Nakoľko máme dobrodružné labky naplánovali sme si aj výletový deň, počas ktorého sme navštívili hneď viacero miest. Prvou zástavkou bolo tradičné chorvátske mestečko Vodjan, kde sme sa boli poprechádzať a naraňajkovať v pokoji mimo turistického ruchu. Po ceste z Vodjanu sme preskúmali Kažun park, kde sme sa dozvedeli niečo o stavbe tradičných kamenných príbytkoch.

so-psom-na-tripe-istria-so-psom

ve shandor photo

Ako správni turisti sme chceli vidieť krásne farebné domčeky na mori a preto sme sa zastavili v malebnom mestečku Rovinj. Z Rovinju sme sa vybrali, na ako inak, pre nás typickú návštevu zrúcaniny. Tentokrát však nešlo o zrúcaninu hradu ale zrúcaninu stredovekého mesta Dvigrad. Keď už sme boli v tejto oblasti vybrali sme sa ešte na jednu, poslednú zastávku a to do Limského zálivu.

so-psom-na-tripe-istria-so-psom

ve shandor photo

Na ceste domov na Slovensko sme si spravili ešte menšiu zastávku v meste Medulin a navštívili tak ďalší prírodný park Šuma Kašteja.

A tak ako vždy cestu domov si už nepamätáme lebo sme spolu s Jadkou chrápkali, vyvalené hore bruškami a spracovávali všetky tie parádne zážitky z celej dovolenky ☺.


Ahojte, trošku sa vám predstavím aby ste vedeli, kto vám to tie články vlastne píše. Volám sa Nabu a narodila som sa 28. apríla 2015 vo Valči pri Martine. Som dobrodruh s nezastaviteľnou túžbou vydať sa za každým dobrodružstvom. Frisbee a kačička sú moja závislosť ako aj žltá farba. V blízkosti vody sa mením na vodné monštrum. Jedného dňa mi moji páničkovia doniesli novú hračku Jadu, na môj vkus je až príliš chlpatá a drzá ale život bez nej si už neviem predstaviť. Jada sa narodila 8. apríla 2017 v Prostějove. Čo o nej môžem povedať je to, že miluje robiť neplechu ako správne šteniatko. Postupne sa však učí ako sa má správna dáma správať. Naše potulky svetom dokumentuje naša panička Ve Shandor.

náš instagram
náš facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *