Hrad-Kreuzenstein-Rakuko-so-psom
Hrad Kreuzenstein, Rakúsko
30. mája 2018
topolciansky-hrad-so-psom-na-tripe
Topoľčiansky hrad
11. júna 2018

Plávacia vesta pre psa – Non-stop dogwear

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

Plávanie ako pre ľudí, tak aj pre nás chlpáčov je jedným z najzdravších druhov pohybu hlavne kvôli nezaťažovaniu kĺbov. Z pravidelného plávania môžeme získať super kondičku a správne osvalenie. Je vhodné pre psíky, ktoré trpia na rôzne ochorenia, napr. pohybového aparátu alebo zotavovania sa po operáciach. A práve plávacia vesta je super pomôcka, ako plávať správne. A nielen to! Plávacia vesta je výborným pomocníkom pre plavcov začiatočníkov, či menej zdatných plavcov 🙂 dodá im istotu.

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

Na začiatok musím spomenúť, že výberom plávacej vesty sme sa zaoberali dlhú dobu. Body, ktoré musela vesta spĺňať sú

rozhodujúca bola najmä dĺžka, vesta by mala „pokryť“ 2/3 psieho chrbátiku. Dôležité je to najmä preto, aby sa nám chlpáčom nepotápali zadky do vody a neplávali „na sekeru“
zapínanie pod krkom formou prevlečenia cez hlavu. Keď sa dá vesta pod krkom rozopnúť úplne, je riziko, že sa to stane aj pri plávaní vo vode (nižšie rozpísaný problém)
strih, ktorý je veľmi dôležitý, pre pohodlné plávanie. Tým myslím hlavne tvar vesty okolo zadných labiek, ktorý nám pri nonstop veste maximálne vyhovuje. Tiež by vesta nemala byť tvrdá ako pancier, ale pekne sa telu prispôsobiť

Všetky tieto body plávacia vesta non stop spĺňa, porovnávali sme snáď všetky kvalitnejšie (aj tie menej kvalitné) vesty na trhu, čo vám aj popíšem v článku 🙂 .

Ako prvú porovnám Ruffwear vestu. Keď sa pozriete na túto krásnu fotku z instagramu @anjatroha môžete si všimnúť už na prvý pohľad, že to je skôr záchranná podprsenka ako záchranná vesta. Vesta je naozaj krásna, ale dĺžka vesty nespĺňa svoj účel.

ruffwear-zachranna-vesta plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear


Nobby vesta dĺžkou síce spĺňa naše kritériá, ale problém je inde. Pod krkom je zapínanie na suchý zips a pracku tak ako aj pri našej nostop veste. Veľký rozdiel je však v tom, že Nobby sa dá pod krkom úplne rozopnúť. Z viacerých zdrojov máme potvrdené, že suchý zips po čase prestal fungovať . Takže vestu pod hlavou, na krku držala iba plastová pracka, ktorá sa však tlakom tiež začala rozopínať tiež.

nooby-plavacia-vesta

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

Nonstop vesta sa oblieka navlečením cez hlavu, stiahnutím pomocou suchého zipsu a dvoch praciek. Takže aj keď suchý zips a pracky zlyhajú, chlpáčovi sa hlava nezačne ponárať, pretože vesta sa nevyvlečie.


Plávacia vesta z Aliexpress, ktorú mi páničkovia kúpili ešte ako šteniatku nám slúžila na rozbeh. Vesta síce spĺňala požadovanú dĺžku, ale nevyhovela mi strihom. Ako si môžete všimnúť pri zadných labkách vesta nie je strihaná a prispôsobená pohodlnému pohybu, takže ma pri používaní odierala. Všeobecne kvalitou sa vesty vôbec nedajú zrovnávať.

 plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear


Na veste EzyDog DFD STANDARD sa mojej paničke nepáčilo riešenie spodnej časti „pod bruškom“ . Najlepšie si to pozriete v tomto videu (1:40 minúta)

ale pripájam sem aj (nekvalitný) screen z neho. Časť, ktorá má chlpáča nadnášať je na vrchu a do strán ide naozaj minimálne. Tiež nám nevyhovuje zapínanie pod bruškom, veď posúďte sami vo videu.

 plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear


Cena non stop vesty je vyššia, ale kupovať lacnejšie vesty, ktoré nespĺňajú účel, opotrebujú sa, či nie sú pre psíka pohodlné je zbytočné. Naša veľkosť je č. 6. S výberom tej správnej veľkosti pre vás vám pomôžu v dogwear.sk . Vesta je vyrobená z tých najkvalitnejších materiálov, konkrétne materiál, ktorý má za úlohu “naznášať” sa volá plyetylénová pena.

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

A odpoveď na otázku: pláva sa Paul lepšie s vestou? Áno pláva. S vestou som si istejšia, plávam okolo páničkov ako žralok, neponáhľam sa k brehu ako bez nej. A ak fúka vietor, vlny mi nerobia žiaden problém 🙂 . Už sa neviem dočkať ako ju vyskúšam na rafte!

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

plavacia-vesta-pre-psa-nonstop-dog-wear

so-psom-na-tripe-sopsomnatripe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *