naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs
cestovanie s BARFom
13. mája 2018
Hrad-Kreuzenstein-Rakuko-so-psom
Hrad Kreuzenstein, Rakúsko
30. mája 2018

Vrátna – Chleb (1500 m n.m.)

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

bles-pise Blesk píše…

Moje prvé cestovateľské krôčiky boli práve vo Vrátnej, takže tu mám preskúmaný každý vrch. Tento rok sme sezónu zahájili práve výšľapom na Chleb. Trasa nieje náročná a zvládne ju naozaj každý chlpáč. Dĺžka je cca 25 minút.

Zaparkovali sme pod Lanovkou-Vrátna a odtiaľ sa vyviezli hore. Treba počítať s tým, že cez sezónu je tam naozaj nával ľudí a kabínky sú na maximum naplnené. Čiže ak máš psa ktorý nemá rád stiesnené priestory preplnené ľudmi nemusí to byť pre neho najlepšia skúsenosť s lanovkou. Pre tých ako som ja (neustálych hladkačov) je to naopak príjemná cesta počas ktorej sa stihnem pomazliť s každým posažierom 🙂 . Samozrejme sa dá ísť aj peši (+ cca 3 hodiny).

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

Paničku prekvapilo, keď tento rok uvidela pred budovou cedulu : ,, Vstup so psom na turistických chodníkoch povolený len s náhubkom a vôdzkou’’. Ale netreba sa zľaknúť, psov tam chodí naozaj veľa a ešte som nevidel že by mal niektorý z nich náhubok. Nikto to tam nekontroluje ale odporúčam náhubok zobrať aspoň do tašky.

Keď sme vystúpili z lanovky čakala nás informačná tabuľa. Po červenej trase sme sa dostali na Chleb. Tie výhľady stoja naozaj zato. Odtiaľto sa dá pokračovať po červenej na Sedlo Medziholie (3,40h) alebo prejsť spodom po zelenej na Chatu pod Chlebom (25 min.) Musím povedať, že panička doteraz nevie či je dogfriendly pretože vždy sedíme vonku a tam so mnou nemajú najmenší problém.

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

Lanovka ide každú celú hodinu a to od 9:00 do 15:30 ( v sobotu a nedeľu ).

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

so-psom-na-tripe-chleb-vratna

Musím povedať, že panička doteraz nevie či je dogfriendly pretože vždy sedíme vonku a tam so mnou nemajú najmenší problém.

 

so-psom-na-tripe-sopsomnatripe


Volám sa Blesk ale panička ma niekedy prezýva aj ušoplesk ( asi len preto, že sa to rýmuje, iný dôvod nevidím ?) Narodil som sa 23. marca 2013 v Sučanoch (čo je mestečko pri Martine). Teraz robím neplechu v Novom Meste nad Váhom. Pred rokom a pol ma začala učiť rôzne triky ako napríklad valanie sudov z ktorých sa neskôr vykľul dogdancing. V súčasnosti svojím tancovaním ohromujem a rozveselujem ľudí no aj panička si zožerie svoj kus slávy keď jej vyskočím ako 20 kilový na chodidlá ? Najnovšie som začal chytať tie ploské farebné veci čomu niektorý hovoria ,,frisbee’’ a keďže milujem skákanie a behanie zabehneme si sem tam aj agility ? Cestovanie a túlanie sa po svete je naša srdcovka ❤️

2 Comments

  1. jxxw píše:

    Chata pod Chlebom je dog friendly tak 50/50, v jedálni psa akceptujú, ale ubytovať sa s nim neda. Co sa tyka náhubku a vôdzky, v NP je povinný a moze ich kontrolovať a pokutovat strazca prírody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *