hafshop-reddingo-vodeodolny-obojok-sopsomnatripe
vodeodolný obojok pre psov RedDingo
10. mája 2018
so-psom-na-tripe-chleb-vratna
Vrátna – Chleb (1500 m n.m.)
24. mája 2018

cestovanie s BARFom

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

Moja panička ma kŕmi BARFom a pri cestovaní mi chce tak isto dopriať kvalitnú stravu, čo však nie je vždy jednoduché. Cez zimu sa to dá ľahko vyriešiť aj s nasáčkovanými balíčkami mäsa a príloh. Jednoducho balíčky vyložíte von, napríklad na okno. V iné ročné obdobia BARF na cestách riešime prenosným chladiacim boxom alebo vymeníme mäsko za konzervy.

Kvalitné granulky sú tiež riešenie (a ešte aké pohodlné!), ale pre BARFera to nie je to pravé mäsové 🙂 . Pred niekoľkými týždňami sme sa dopátrali ku kockám natures:menu. Sme veľmi veľmi radi, že sa týmto článkom môžeme podeliť o naše postrehy s BARFovým skvostom 😀 , ktorý pri výletoch nahradil klasický BARF.

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

Na stránke naturesmenu.sk sú uvedené všetky potrebné info, ako zloženie jednotlivých produktov, dávkovanie, výhody kŕmenia BARFom atď. Prosím vás, ak vaši páničkovia budú čítať zloženie balíčkov, nezabudnite im utrieť slinu, lebo tá moja pri čítaní kačice so slivkami začala prehĺtať na prázdno (gurmánka 😀 ) .

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

kocky tesne po vytiahnutí z mrazničky

Výhody

vyrobené z kvalitných a lokálnych surovín, čo sa o našom klasickom BARFe nedá tvrdiť..
odmrazí sa naozaj minimum vody, toto je jeden z najväčších benefitov kociek! (a teda váha balíčku je naozaj reálna váha mäsa)
• obsahuje kompletný a nutrične vyvážený počet potrebných živín (super pre tých, ktorí sa nevedia popasovať s dávkovaním a prídelom príloh a kostí k mäsu)
• dokonca sme našli aj fit verziu zo zajačieho mäska (nie, že by som fitstravu potrebovala samozrejme…)
• tvoj pániček sa už nemôže vyhovoriť, že je kŕmenie mäskom časovo náročné, kocky obsahujú všetko čo majú a nie je s nimi žiadna robota
• okrem e-shopu kamenná predajňa v Trnave ale aj Bratislave, Trenčíne, Poprade, Prešove a Košiciach, tak sa vyhneme panike po otvorení prázdneho mrazáku

Nevýhody

• kocky, ako vlastne aj BARF, sa pri vysokých teplotách rozmrazia rýchlejšie, takže si to s ich prenosom treba premyslieť dopredu. Túto nevýhodu však riešime iba cez letné horúčavy. Ostatné ročné obdobia kocky mrznú vonku.

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

pred odchodom na stanovačku kontrola chladiaceho boxu

Zamrznuté kocky vs kocky pripravené na podávanie. Tu môžete vidieť, že z nich nevytiekla žiadna voda. Jediný jav, ktorý sme spozorovali, bolo ich nafúknutie 🙂 .

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs
naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

Si chlpáč fajnovka?

To ja veru nie som, ale naša kamka Akela je a po kockách sa len tak zaprášilo 😀 . Navyše ak máš problém s určitým druhom mäsa, na výber máš z viacerých kombinácií. A ak robíš páničkom nervy, triediš prílohy ako popoluška a papáš iba mäsko, tak ťa nepoteším 😀 . V kockách sú prílohy zakamuflované a nadávkované presne tak, ako potrebujeme 🙂 .

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

Na výber sú aj kocky pre šteniatka, seniorov a aj držky (držky bez roboty, jupí, zas o pár pindov menej 😀 ).

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs

A čo cena?

V prepočte na náš denný klasický BARF, je cena kociek o niečo vyššia, avšak cena spotrebovaných konzerv (ktorými sme kŕmili predým) na výletoch je úmerná cene kociek 🙂 . Koniec koncov, aj moji páničkovia si na cestách doprajú čo sa jedla týka, takže v tomto nevidím žiaden problém 😀 .

naturesmenu-barf-na-cestach-barfujeme-barf-raw4dogs-so-psom-na-tripe

Kocky sú pre naše brušká naozaj zdravá a výživná fajnotka 🙂 .

 

so-psom-na-tripe-sopsomnatripe

 

 

 

4 Comments

  1. Linda píše:

    chcem sa spýtať len: vy ich kupujete cez naturesmenu.sk?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *