Krajinski-park-Strunjan-mesecev-zaliv
Mesečev Zaliv – Slovinsko, Krajinski park Strunjan
14. februára 2018
Hotel-Lavender-Slovinsko-Strunjan-sopsom
Hotel Lavender – Slovinsko, Strunjan
2. marca 2018

Domáce arašidové maslo pre psa

arasidy-pre-psa-arasivode-maslo-pre-psa

nabu-pise Nabu píše…

Z článsku od Brunka sme sa dozvedeli ako sú arašidy pre nás zdravé (v primeranom množstve) a preto sme sa rozhodli, že poprosíme našu paničku aby nám z nich dačo fajné spravila. A nemohli sme si vymyslieť nič lepšie, pretože doma sa nám váľalo veľa arašidov ešte z obdobia Vianoc.

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa

Panička našla recept na prípravu domáceho arašidového masla a už bolo rozhodnuté!

arasidy-pre-psa-arasivode-maslo-pre-psa

Ingrediencie:

150 g arašidov (naturálnych)

1 polievková lyžica medu

1 čajová lyžička soli

Voliteľné: 1 polievková lyžica kokosového oleja

 

Postup:

My sme doma mali nelúpané arašidy takže najprv bolo potrebné ich pracne vylúskať a predpripraviť.  Ale takto sme si aspoň mohli byť isté, že arašidy neboli ničím ochutené a ide o naozaj naturálne oriešky.

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa

Takto nalúpané oriešky potom nasypete do mixéra (my doma nemáme klasický mixér a museli sme použiť ručný mixér – tento spôsob naša panička však veľmi neodporúča lebo to zbytočne predĺži proces výroby).

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa

Mixér pustite približne na 2 – 3 minúty až kým nemajú oriešky formu mokrejšieho prášku. Pri mixovaní sa totižto z orieškov uvoľňuje ich vlastný arašidový olej.

Potom do zmixovanej zmesi pridajte zvyšné ingrediencie, ako med a soľ. A pustite mixér na ďalšie 2 – 3 minúty (ak sa vám časť zmesi nalepila na steny mixéra tak  ich pomocou stierky vráťte naspať do zmesi aby sa všetko potom znovu pekne premiešalo).

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa

Ak sa vám konzistencia aj po druhom mixovaní bude zdať stále príliš príliš hustá, môžete pridať kokosový olej a znova zmes zmixovať. Mixujte až do vtedy kým zmes nebude mať podobu masla. Kľudne môžete pred koncom hodiť do zmesi pár neposekaných arašidov a mierne ich pomixovať a ozvláštniť tak maslo.

Teraz už iba maslo preniesť do pripravenej nádobky a mňamka je hotová.

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa

A viete čo je na arašidovom masle najviac super? No predsa to, že arašidové maslo nám vedia páničkovia dať do plniacich hračiek a takto máme mňamku spojenú spolu so zábavou 🙂

arasidy-pre-psa-arasidove-maslo-pre-psa


Ahojte, trošku sa vám predstavím aby ste vedeli, kto vám to tie články vlastne píše. Volám sa Nabu a narodila som sa 28. apríla 2015 vo Valči pri Martine. Som dobrodruh s nezastaviteľnou túžbou vydať sa za každým dobrodružstvom. Frisbee a kačička sú moja závislosť ako aj žltá farba. V blízkosti vody sa mením na vodné monštrum. Jedného dňa mi moji páničkovia doniesli novú hračku Jadu, na môj vkus je až príliš chlpatá a drzá ale život bez nej si už neviem predstaviť. Jada sa narodila 8. apríla 2017 v Prostějove. Čo o nej môžem povedať je to, že miluje robiť neplechu ako správne šteniatko. Postupne sa však učí ako sa má správna dáma správať. Naše potulky svetom dokumentuje naša panička Ve Shandor.

náš instagram
náš facebook

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *