hanburg-vylet-so-psom-puppygang
Hrad Schlossberg – Hainburg, Rakúsko
21. januára 2018
drevenice-rezort-terchova-so-psom
Drevenice rezort Terchová
5. februára 2018

POPRADSKÉ PLESO

popradskepleso-dorka-so-psom

Linda píše…

Popradské pleso, menší ,,bratranec“ Štrbského plesa, leží v našich pekných Vysokých Tatrách. Nachádza sa v nadmorskej výške 1494 metrov, na tých najhlbších miestach má voda  hĺbku až 17 metrov a má rozlohu 6,8 ha.

popradskepleso-dorka-so-psom

Tento rok som bola v Tatrách prvý krát a keďže som najväčšia (najmenšia) cestovateľka rodiny, rozhodli sme sa, že pôjdeme s paničkou omrknúť aj Popradské pleso. Na Popradské pleso vedú 2 cesty (jedna zo zastávky tatranskej električky – Popradské pleso a druhá zo Štrbského plesa). My sme šli prvou spomínanou cestou. Je to ozaj ľahká túra, ktorú zvládne každé šteňa, ktoré už má niečo v labkách (ide sa v podstate celý čas po asfaltke a do mierneho kopca).  Zaparkovali sme na parkovisku pri zastávke (na mapke označená krížikom), k plesu vedie asfaltová cesta, po ktorej sme sa vydali.

popradskepleso-dorka-so-psom

Na turistickej značke sa píše, že cesta trvá cca hodinu, ale dosť to závisí od tempa, akým sa na cestu vydáte a koľko máte pauzičiek (nám to trvalo trochu viac ako hodinu ☺). Väčšia časť cesty vedie cez pekný les a my sme šli v krásnej zasneženej krajine (no ale asfaltka je asfaltka). Na ceste sme postretávali dosť veľa ľudí aj zopár štvornohých kamošov, takže kto má radšej menej komerčné miesta, kde človek a pes ide skoro sám, tu sa toho pravdepodobne nedočkáte, ľudí tu stretnete naozaj veľmi veeľa (hlavne v peknom počasí).

popradskepleso-dorka-so-psom

popradskepleso-dorka-so-psom

popradskepleso-dorka-so-psom

Pri plese nájdete Majlátovú chatu a Horský hotel Popradské pleso, kde sa dá najesť. My sme jedli na terase reštaurácie Horského hotela, keďže bolo pekné počasie.

popradskepleso-dorka-so-psom-horskyhotel-popradske-pleso

Pekne som sa na paničku pozrela a dôveryhodne sa začala triasť a kukni aké  pohodlné miesto mám.

popradskepleso-dorka-so-psom

 

popradskepleso-dorka-so-psom

Už mi dáš tú sušienku?!

popradskepleso-dorka-so-psom

Po obede sme sa vybrali obísť pleso a mali sme fakt šťastie, lebo sme stretli dokopy asi dvoch ľudí a cítili sme sa ako páni Tatier (aspoň ja určite, panička sa zatiaľ rozplývala nad krásou okolia a otravovala ma fotením).

popradskepleso-dorka-so-psom

popradskepleso-dorka-so-psom

Z okruhu okolo plesa sa dá odbočiť na symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier, od plesa k nemu je to asi 10-15 minút.

popradskepleso-dorka-so-psom

No a je tu ešte tá druhá cesta zo Štrbského plesa, panička vám ju otestovala bezo mňa (mňa nechať doma a odísť, chápete, proste nefér).

Táto túra je taká tatranská klasika, nie je ani náročná a ani prevýšenie nie je veľké.

Panička zaparkovala na centrálnom parkovisku na Štrbskom plese pri stanici zastávky tatranskej električky (na mapke označené krížikom). A vydala sa až k začiatku trasy, ktorou vedie náučný chodník po červenej značke.

popradskepleso-dorka-so-psom

Existuje letná trasa a zimná. Keď je všade sneh, turisti aj dvojnohý aj štvornohý sú odklonení na zimnú cestu, na ktorej nie je síce taký dobrý výhľad na Mengusovskú dolinu ako na letnej ceste, ale aj tak je to prekrásna cesta (zimná cesta vedie po zelenej značke).

popradskepleso-dorka-so-psom

zdroj: www.planetaslovakia.sk

Cesta jej trvala asi hodinu a pol ale chodníky boli na niektorých miestach zľadovatené (hlavne, keď vedú dole kopcom a sú šikmo naklonené smerom dole, musela to byť zábava), takže treba počítať s tým, že v zime bude lepšie, keď budú mať páničkovia turistické mačky na topánky.

popradskepleso-dorka-so-psom

Napríklad takéto… Dajú sa kúpiť čísla na všetky topánky. Hlavne výletníci ich určite ocenia aj pri iných príležitostiach.

A tiež treba počítať s véľmi veeeľa ľuďmi, lebo je to ľahká túra a zvládnu ju takmer všetci. Preto ak ju chcete prejsť, bude to chcieť buď trpezlivosť alebo skoré vstávanie (hlavne v lete sa to inak nedá), aby ste boli prvý na trase. Hlavne, keď chcete pokračovať  na väčšiu túru. Pokračovať sa dá napríklad na sedlo pod Ostrvou a po tatranskej magistrále ešte ďalej.

PS: ešte je tu taký môj tatranský postreh, tak taký jeden, čo paničku trochu zarazilo, že Tatry teda nie sú rajom pre psíčkarov. Do veľa zariadení, reštaurácii, chát nie je možné ísť zo psom. Misku na vodu pre chlpáča som, myslím nevidela vôbec alebo len raz, takže určite vždy si treba so sebou brať misku a vodu (a samozrejme niečo pod zub ☺).


Niečo o mne:


Čauky. Volám sa Linda a som taký najdúch. Panička ma našla plakať pred teraz už mojím domom ako malé šteniatko. No som asi najveselšie psíča pod slnkom a som ešte väčšia cestovateľka ako moja panička (do auta naskočím vždy pri každej možnej aj nemožnej príležitosti, je jedno, či idem alebo nejdem ☺). Viem veľa trikov a behám trošku aj agility (proste športový typ) ale najviac ľúbim behačky lesom. <3 

môj instagram

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *