lososve-susienky-pre-psa
Lososové sušienky pre psov
21. decembra 2017
funkydog-motylik-pre-psov
FUNKY DOG – motýlik pre psa
11. januára 2018

MYLO – ochranný krém na psie labky

mylo-ochranny-krem-na-labky

 Nabu píše…

Pod stromčekom sme si našli superský darček v podobe krémiku na labky, ktorý naša panička vyčmuchala v Brunovom obchodíku. Odkedy ho používame, naše labky žiaria spokojnosťou. A tak sme sa rozhodli, že vám o ňom napíšeme, aby ste aj vy mohli mať chránené labky tak ako my.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Spolu s Jadou milujeme behačky, naháňačky, skákačky a iné dobrodružstvá ako mnohí viete. Tieto aktivity sú však namáhavé pre naše labky a preto sa o ne musíme správne starať.

Dlho sme hľadali vhodný krémik, ktorý by neobsahoval  palmové oleje, hydrogenizované tuky (napr. avokádové maslo, sójový a olivový vosk), syntetické a umelé farbivá, parfémy, parafín, vazelínu, živočíšne tuky alebo iné látky nie príliš prínosné pre naše jemné vankúšiky. Veľmi nás preto potešilo, keď sme sa dopočuli o ochrannom krémiku na labky Mylo nakoľko spĺňal všetky naše očakávania.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Pri tomto výrobku (ako aj pri všetkých ostatných od Mylo) si môžete byť na 100 % istý, že ide o EKO výrobok. Suroviny sú v 99 % rastlinného pôvodu v bio kvalite, fair trade a od lokálnych výrobcov. Všetko je do detailu premyslené a to od dômyselnej receptúry až po konečné zhotovenie balenia produktu.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Hlavnou zložkou tohto krému je 100 % prírodné bambucké maslo, ktoré je skutočne zdravé a prínosné. Obsahuje veľa prírodných vitamínov (presnejšie A, E a F), esenciálnych mastných kyselín a ďalších významných rastlinných antioxidantov. Vďaka tomu má bambucké maslo vynikajúce vyživujúce a hydratačné účinky a okrem toho obsahuje aj kyselinu škoricovú, osvedčenú protizápalovú látku. V tomto kréme z bambuckého masla nájdete viac než len ochranu vašich labiek pred posypovou soľou, ľadom, rozhorúčeným asfaltom a extrémnym namáhaním, pretože vďaka jeho regeneračným účinkom ho môžete ľahko využiť pri liečbe popraskanej kože labiek alebo ňufáka.

mylo-ochranny-krem-na-labky

mylo-ochranny-krem-na-labky

Aplikácia krému Mylo na labky je jednoduchá, ale potrebujete k tomu šikovné ruky svojho pánička. Stačí, ak si nechtom alebo prstom odoberie tenkú vrstvu a jemne ju rozotrie na vankúšiky psích labiek. Odporúčame, aby sa labky namazali tesne pred prechádzkou, ale aj po prechádzke na čerstvo umyté labky. Nevynechajte ani súchý ňufáčik, ktorým sme skúmali všakovaké vôňe zo zeme. Mylo je čisto prírodný produkt preto nezaškodí ani mlsným zvedavím jazýčkom.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Ak ste sa ešte nestreli so značkou Mylo tak šup šup pozrieť si ich výrobky u Bruna v obchodíku. Na ponuke majú okrem krému aj voňavučké mydielka na náš kožúšok.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Pre zvedavcov, ktorých by zaujímalo ako vzniká bambucké maslo:

Toto maslo sa získava z orechov afrických stromov Shea (maslovníka), ktoré sa nechajú vysušiť na slnku a následne sa pomelú mlynčekom na čo najmenšie kúsky. Tieto kúsky sa potom upražia v rotačnej peci a opäť pomelú mlynčekom do hladkej pasty (podobnej rozpustenej čokoláde). Pasta sa rukami mieša až dovtedy, kým nezačne hustnúť a nezmení sa na vláčne žltkasté maslo.

mylo-ochranny-krem-na-labky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *