PIÑAMKA – taštička na pamlsky a sáčky z PIÑATEX™
9. decembra 2017
mylo-ochranny-krem-na-labky
MYLO – ochranný krém na psie labky
5. januára 2018

Lososové sušienky pre psov

lososve-susienky-pre-psa

Blesk píše…

Vyskúšali ste už niekedy upiecť svojmu štvornohému miláčikovi domáce sušienky? Teraz je ten pravý čas! Nielenže sú cenovo výhodnejšie ako tie z obchodu, ale zároveň aj presne viete čo obsahujú a hlavne nám nesmierne chutia! Receptov je na internete kopec. Od medových, cez mrkvové až k mojim najobľúbenejším-lososovým ktoré vám dnes ukážeme.

Ingrediencie:

1 hrnček ovsených vločiek

1 hrnček celozrnnej múky

1/2 čajovej lyžičky sušeného cesnaku

1/4 čajovej lyžičky prášku do pečiva

1 konzerva tuniaka vo vlastnej šťave alebo oleji

voda (podľa potreby)

lososve-susienky-pre-psa lososve-susienky-pre-psa

Postup podľa mojej paničky:

Tuniaka roztlačíme na malé kúsky a pridáme zvyšné suroviny. Všetko spolu zmiešame a vytvoríme dostatočne tuhú hmotu na spracovanie cesta.

lososve-susienky-pre-psa

Podľa potreby môžeme pridať viac vločiek alebo trochu múky. Cesto necháme na pár minút ztuhnúť a následne vyváľame plát. Pomocou formičiek vykrojíme ľubovoľné tvary alebo iba jednoducho nakrájame na štvorčeky. Ak nemáte formičky môžete požadované tvary vymodelovať – fantázii sa medze nekladú!

lososve-susienky-pre-psa

Poukladáme na plech s papierom na pečenie a necháme piecť 15-20 minút na 180°.

lososve-susienky-pre-psa

Týmto sušienkam nepohrdne žiaden jazýček. Môžete ich psíkovi upiecť napríklad na Vianoce ako darček alebo len na mlsanie pri pozeraní vianočných rozprávok. Prajem Vám veselé a chrumkavé Vianoce 🙂

lososve-susienky-pre-psa

lososve-susienky-pre-psa

lososve-susienky-pre-psa

lososve-susienky-pre-psa


Volám sa Blesk ale panička ma niekedy prezýva aj ušoplesk ( asi len preto, že sa to rýmuje, iný dôvod nevidím ?) Narodil som sa 23. marca 2013 v Sučanoch (čo je mestečko pri Martine). Teraz robím neplechu v Novom Meste nad Váhom. Pred rokom a pol ma začala učiť rôzne triky ako napríklad valanie sudov z ktorých sa neskôr vykľul dogdancing. V súčasnosti svojím tancovaním ohromujem a rozveselujem ľudí no aj panička si zožerie svoj kus slávy keď jej vyskočím ako 20 kilový na chodidlá ? Najnovšie som začal chytať tie ploské farebné veci čomu niektorý hovoria ,,frisbee’’ a keďže milujem skákanie a behanie zabehneme si sem tam aj agility ? Cestovanie a túlanie sa po svete je naša srdcovka ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *