Magura-Village-sojka-resort-dogfriedly-ubytovanie-liptov
Magura Village
21. októbra 2017
Levanduľové polia – Tihany, Maďarsko
12. novembra 2017

Lom Velká Amerika – Česko

Dorka píše…

Ahojte kamaráti prichádzam s posledným článkom z výletu mestečka Karlštejn. V tomto článku sa chcem podeliť o môj jeden z najobľúbenejších výletov počas pobytu v Karlštejne. Tento deň si moja panička pripravila menšiu turistiku s cieľovým miestom Lom Veľká Amerika.

Ráno sme vstali ako obvykle a  pánička ma ako prvé išla vyvenčiť, po návrate som ju doprevádzala na raňajky na terase tak,  ako sme si ich vychutnávali najviac. Po raňajkách sme išli na izbu pripraviť sa na výlet. Moja pánička nečakala, že trasa tam a späť bude naozaj dlhá a moc si občerstvenie nepripravila.
Konečne prišiel čas vyraziť a my sme si zvolili trasu popod hrad Karlštejn pokračovali sme cez les po žltej značke.

Lom-Velka-Amerika-cesko

V lesíku sme boli samé, nestretli sme nikoho a ako sme pokračovali na lúku začali sme stretávať pár ľudí na ten istý smer ako my. Mysleli sme, že už sme konečne tam a však to sme prišli k prvému Malému lomu.

Lom-Velka-Amerika-cesko

Boli sme spokojné, ale rozhodli sme sa pokračovať a nevzdať to kúsok pred cieľom. Dlho sme blúdili okolo a však kým sme našli Veľkú Ameriku nám trvalo, pretože nikde nebolo presne vedené kde to je, pritom sme sa stále točili okolo. Dorazili sme ! Boli sme veľmi spokojné aj keď nás čakala ešte pekne dlhá cesta späť a to už bez vody.

Lom-Velka-Amerika-cesko

Pri návšteve lomu sa nám podarilo vidieť natáčanie rozprávky. Cestou späť už bolo ľudí naozaj dosť, dokonca počasie sa začalo zhoršovať a trochu popŕchať. Po príchode sme si dali riadny oddych a ja som zaspala ani som nevedela ako.
Odporúčame navštíviť Lomy, je to príjemná turistika a vôbec nie náročná. Stačí si vybrať trasu odkiaľ začať stúpať. My sme zvolili  trsu pešo až z Karlštejnu a bola to naozaj pekná cesta.

Lom-Velka-Amerika-cesko
Zaujímavosti:

Točili sa tu filmy a rozprávky- Limonádový Joe, Malá morská víla, Micimutr
Je  to Vápencový lom v okrese Beroun
Ľudia skladajú rôzne obrazce a nápisy a preto sa východná časť nazýva OBRAZÁRNA.
Lomy majú zábrany aj upozorňujúce tabule pre bezpečie turistov

čauky hauky


Ahojte kamaráti, oficiálne sa volám Dorka, ale občas mi dávajú doma aj iné prezývky. Som mix Trnovská zmeska labradora & zlatého retrievera. Narodila som sa v Žiline dňa 5.10.2012
a žijem tu dodnes. S mojím bratom si nás oboch vzali na družstvo, ale časom sme prišli domov. Keď sme boli bez domova vzala si nás oboch moja panička. Prvé Vianoce u paničky som strávila v teplom dome a to bol prelomový moment, kedy si povedala, že si ma nechá vnútri nastálo. Od tej doby okupujem všetko čo patrí jej a držím sa porekadla „čo je tvoje je aj moje“ 😀 Som veľká cestovateľka, priam milujem spoznávať a vyčmuchávať nové miesta. Venujem sa canicrossu lebo milujeme behanie, dogsurfingu, záprahu, turistike, behačke za loptičkou. Za sebou mám aj pár úspešných orieškových výstav. Panička ma naučila aj pár psích kúskov, ale v inom umeleckom svete som neuspela.

môj insta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *