Brzet – Omiš, Chorvátsko
21. júla 2017
Kamp-Klin-Slovinsko-so-psom-so-psom-na-tripe
Kamp Klin – Slovinsko
8. augusta 2017

Kvačianska dolina, Oblazy-Mlyny

 Blesk píše…

Na našich potulkách po Slovensku sme sa zastavili aj v Kvačianskej Doline.

Zaparkovali sme v Kvačanoch kde sme dostali letáčik s mapou. Trasa viedla cez kamene, korene a mostíky čo pre mňa nebol žiaden problém ( mal som to tam označkované z minulého roka 😀 ). Po ceste sme sa zastavili na vyhliadke na Malom Roháči ktorá je vraj najbezpečnejší a najlepší pohľad do Kvačianskej Doliny.

 

 

 

Prišli sme na rázcestie kde sme mali možnosť buď ísť po chodníku naľavo priamo do časti doliny Mlyny – Oblazy alebo pokračovať vpravo po bývalej ceste. My sme sa rozhodli pre prvú možnosť a teda sme smerovali k Dolnému mlynu ktorý je dá sa povedať ,,srdcom“ tohoto výletu.

 

 

 

Pri mlyne bolo veľa zvierat od kôz, sliepok až po mačku ( ktorú som si našťastie nevšimol 😀 ) Všetky tieto zvieratá voľne pobehovali a kradli ľudom jedlo (najmä kozy). Dokonca vliezli do misky aj mne! S jedným kozliatkom som sa skamošil a naháňali sme sa po celom areáli mlynu (nechcite si to predstaviť.. 😀 )

 

 

Mlyn bol funkčný a dalo sa aj ísť dovnútra pozrieť ako pracuje. Nakoniec som sa osviežil v potoku a išli sme ďalej.

 

 

Po ceste sme narazili na šípku ,,vodopád“ ktorá viedla po kamienkoch cez potok až k rebríku vedľa ktorého stál už spomínaný vodopád.

 

 

Keď sme vyšli z lesa, čakala nás poľná cesta plná ovečiek ktorá smerovala do furmanskej krčmy na Poľane (kapustnica, palacinky, párky..nič viac nečakajte) kam som mal síce vstup zakázaný, ale na terase nás s radosťou obslúžili.

 

 

Z tejto krčmy bola možnosť pokračovať trasou ktorá vedie cez Veľké Borové do Prosieckej doliny alebo sa vrátiť späť k autu (čo bol náš prípad).

 

 

Od parkoviska k mlynom je to pešo cca 1 hodina cesty a dĺžka trasy je 8km (tam aj späť).

Volám sa Blesk ale panička ma niekedy prezýva aj ušoplesk ( asi len preto, že sa to rýmuje, iný dôvod nevidím ?) Narodil som sa 23. marca 2013 v Sučanoch (čo je mestečko pri Martine). Teraz robím neplechu v Novom Meste nad Váhom. Pred rokom a pol ma začala učiť rôzne triky ako napríklad valanie sudov z ktorých sa neskôr vykľul dogdancing. V súčasnosti svojím tancovaním ohromujem a rozveselujem ľudí no aj panička si zožerie svoj kus slávy keď jej vyskočím ako 20 kilový na chodidlá ? Najnovšie som začal chytať tie ploské farebné veci čomu niektorý hovoria ,,frisbee’’ a keďže milujem skákanie a behanie zabehneme si sem tam aj agility ? Cestovanie a túlanie sa po svete je naša srdcovka ❤️

 

čauky hauky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *