The White Beach Rosignano – Toskánsko, Taliansko
19. júla 2017
Kvačianska dolina, Oblazy-Mlyny
27. júla 2017

Brzet – Omiš, Chorvátsko

 Nabu píše…

Keď páničkovia hľadali miesto na druhú dovolenku v Chorvátsku opäť vyberali ubytovanie v blízkosti psej pláže. Ubytovanie našli v malej dedinke Slime, asi 6 km od mora a teda aj od najbližšej psej pláže, ktorá sa nachádzala v Brele. Presnejšie sa jednalo o psiu pláž Pročiok. Pláž sama o sebe nebola zlá, podklad bol kamenistý vstup do mora nebol až taký plynulý ako to bolo na pláži Redagara na ostrove Krk. Pláž sme museli však hľadať, aj keď bola označená na informačnej tabuli pri vstupe, nebola označená priamo na mieste. To by ani nebol za normálnych okolností problém ale Brela ako aj celá Makarska riviéra je obľúbeným letoviskom turistov, čiže si viete predstaviť ako vyzerali pláže…hlava na hlave. A tak na tejto pláži vyhradenej pre psov by ste teda veľa psov nenašli. Ja som celá natešená skočila do vody a chcela sa blázniť, aportovať ale stretla som sa s pohoršenými pohľadmi dovolenkujúcich ľudí, ktorí nezdieľali moje nadšenie.

Páničkovia z toho neboli nadšení a preto sa rozhodli vyhľadať lepšiu pláž, kde by nikto nezazeral a nezhnusil sa, že sa musí kúpať spolu so mnou na jednej ploche 🙁 .
Takúto pláž našli až v Omiši, ktorý sa nachádza približne 25 km od Slime (30 min cesta autom). Nejednalo sa o registrovanú psiu pláž ale o takú, o ktorej vedia viac menej iba domáci a poviem vám za tú cestu to stálo.

 

 

 

 

Pláž Brzet má tiež kamenistý podklad ale obklopujú ju stromy, ktoré vám poskytnú dostatok tieňu v najteplejších hodinách dňa. Zároveň je tam aj možnosť, kde sa môžme ísť vyvenčiť ak nám je treba. Mala som tam dostatok priestoru na behanie a jašenie, keďže málokedy tam okrem nás niekto bol. Zabaviť sa tu vedeli aj moji páničkovia s kamarátmi, neďaleko bolo mólo, z ktorého mohli skákať do vody alebo sledovať rybičky.

 

Nevýhodou oboch pláži (Pročiok aj Brzet) bolo to, že sprchy sa nachádzali ďaleko 1-2 km od pláže, takže som musela vydržať to štipkanie od soli ale mne to nevadilo.
Na pláži Brzet sa mi páčilo ale mne sa vždy páči všade pokiaľ tam mám páničkov, ktorí sa mi venujú.

 

 

 

 

 

čauky hauky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *