dogfriendly-ubytovanie-so-psom-strbske-pleso-vysoke-tatry-hotel-crocus
HOTEL CROCUS – Štrbské Pleso, Vysoké Tatry
22. júna 2017
Casale Gregoriano – San Gimignano, Toskánsko, Taliansko
3. júla 2017

Postroj FREE MOTION Non-stop dogwear

Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj

Dlhšiu dobu mi panička chcela zaobstarať postroj na ťahanie. Spočiatku sme nemali žiadne info ani odporúčania, tak sme vyberali podľa vzhľadu a ceny (chcela kúpiť Hurtta aby nám zapasoval do zbierky). Neskôr sme po tom „naj“ postroji začali pátrať v rôznych diskusiách u „profíkov“(od záprahových športov), zháňali info u kamošov, ktorí už takéto postroje majú. Odporúčania sme dostali aj od MVDr. Veroniky Gesierichovej (odborníčky na pohybový aparát psov).

Špeciálna konštrukcia postroja Freemotion umožňuje psovi zväčšiť rozsah pohybu končatín a získať tak z každého kroku a z každého odrazu maximum. Postroj psovi netlačí na dýchacie cesty a ešte umožňuje aj nastavenie dĺžky, šírky chrbta a hĺbky hrudníka. Freemotion sadne každému psovi a rešpektuje prirodzenosť jeho pohybu. To je dôvod, prečo sa v postroji Freemotion cítia naši psí kamaráti tak dobre.

zdroj: Brunov obchodík


Aj keď cena postroju Freemotion je vyššia (ale úmerná kvalite) a to 65,-€, páničkovia sa rozhodli investovať a myslieť hlavne na moje zdravie a pohodlie. Postroj sme objednali z internetového obchodu Brunov obchodík, kde nám Brunko poradil veľkosť (naša veľkosť je 6) a odpovedal na všetky otázky mojej paničky 🙂 .

Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj

Postroj so mnou precestoval Taliansko, najviac som ho však využila na „kopcoch“ v Dolomitoch.

Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj

Na čo všetko sa dá postroj využiť? Od dogtreku cez canicross až k rýchlejšiemu tempu pri kolobežke alebo bikejöringu. My postroj nosíme hlavne pri prechádzkach v prírode (trénujeme na dogtreky). Z postroja sa dá pekne osvaliť. Tiež som sa pomerne rýchlo (na moje pomery 😀 ) naučila, že v postroji môžem ťahať, pretože nosím hlavne obojky, kde mám ťahanie zakázané.

Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj

Od nového roku (2018) sme s paničkou začali našu spoluprácu aj na bajku, tak nám držte palce, nech sa nedolámeme 😀 . Aby sa vodítko (s amortizérom) nezaplietlo do predného kolesa kúpili sme si z Brunovho obchodíku bike anténu, ktorá sa samozrejme dá pripevniť aj na kolobežku 🙂 .

Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj Postroj-Freemotion-nonstop-dogwear-postroj

Malou zaujímavosťou je aj to, že postroj nebol navrhnutý ako komerčný produkt na predaj. Bol navrhnutý dvojicou musherov s množstvom skúseností (majstri sveta aj Európy), ktorí sa pustili do výroby postroja „na kolene“ (v stodole na starom šijacom stroji 🙂 ) pre vlastné využitie.

čauky hauky

 

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *