Apartmán Mira – Slime Chorvátsko
7. júna 2017
La-Spiaggia-di-Pluto–Bibione-Taliansko-psia-plaz
La Spiaggia di Pluto – Bibione, Taliansko
14. júna 2017

Národný park Krka – Chorvátsko

 Nabu píše…

Keď už sme boli v tom Chorvátsku, tak sa páničkovia rozhodli, že nebudeme len leňošiť na pláži, ale pôjdeme aj obzrieť krásy tohto polostrova. Jedným z takýchto výletov bola aj návšteva Národného parku Krka.

narodny-park-krka-so-psom

Páničkovia vybrali NP Krka kvôli tomu, že sa tam dá aj okúpať a hlavne môžeme tam ísť aj my a dokonca zadarmo! Povolený vstup máme skoro do celého areálu, okrem ostrova Visovac a taktiež nemôžeme ísť dnu do kláštora. V areáli by sme sa mali pohybovať stále na vôdzke a pri preprave autobusom a loďou by sme mali mať aj náhubok. So mnou však ľudia nemali problém, ak som bola na voľno pustená, lebo videli, že som veľmi poslušná.

narodny-park-krka-so-psom

narodny-park-krka-so-psom

narodny-park-krka-so-psom

Do parku sa dá vstúpiť viacerými vstupmi (celkovo ich je päť – všetko sa dá vyhľadať na stránke parku). My sme si vybrali vstup Skradin → Skradinsky buk. Auto sa dalo zaparkovať na lúke ešte pred mestečkom ale samozrejme nebolo to zadarmo, na celý deň parkovné stálo 50 kn. Skradin je jedno z najstarších chorvátskych miest, takže po ceste do prístavu sme si mohli pozrieť veľa historických pamiatok. Jednou z nich bol aj kostol Panny Márie so zvonicou.

narodny-park-krka-so-psom

 

narodny-park-krka-so-psom

narodny-park-krka-so-psom

narodny-park-krka-so-psom

Nakoľko sme sa rozhodli národný park navštíviť v sezóne, všade bolo veľa turistov. Lístky do parku sa dali kúpiť v budove pri prístave, len bolo treba vystáť dlhočiznú radu a potom sa dať do druhej dlhočiznej rady na čakanie na loď, ktorá chodí v určitých časových intervaloch.
narodny-park-krka-so-psom

narodny-park-krka-so-psom

Nám však poradil jeden z domácich, aby sme šli rovno do rady na loď, pretože lístky do parku sa dajú kúpiť aj na mieste, čím sme sa vyhli čakaniu. Lístok sa však dá už kúpiť aj cez internet internet , takže nemusíte stáť v rade na predaj lístkov na mieste, ale môžete ísť hneď čuchať nové okolie. Cena vstupenky v čase, keď sme park navštívili my, bola 150 kn na osobu. Určite si hneď pri vstupe vezmite mapu celého parku aby ste vedeli, čo sa kde nachádza. Je dostupná v niekoľkých jazykových verziách.

narodny-park-krka-so-psom

Páničkovia sa môžu kúpať iba na vyznačených miestach, ktoré sú na to určené. O tom, že my si tam nemôžeme zmočiť kožuch sme nikde nenašli ani zmienku. A aj keď ma ujo plavčík videl ako si tam plávam, tak na mňa nepískal aby som išla von.

narodny-park-krka-so-psom

Tento výlet sa mi veľmi páčil, bol plný dobrodružstva! Prvý krát som sa viezla loďou a vôbec som sa nebála. Mohla som si zmočiť labky a aj si poplávať, posledovať rybičky, pobehať si a samozrejme počuchať nové pachy 🙂 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *