Postroj Hurtta Lifeguard – Y
19. apríla 2017
Obojok Hurtta Dazzle
27. apríla 2017

Plaža Redagara for dogs – Chorvátsko, Krk

Nabu píše…

Som úplne šialená z vody (v hocijakom skupenstve) a preto ma aj páničkovia v lete zobrali okoštovať slanú vodu. Milujem výlety a cestu autom, dokopy sme cestovali až deväť hodín s malými prestávkami. Väčšinu cesty som však prespala preto, bolo pre mňa veľkým prekvapením, keď sme vystúpili a všetko voňalo aj chutilo inak ako doma.

 

 

Páničkovia ubytovanie hľadali tak aby bolo čo najbližšie k psej pláži (vďaka stránke Best of Croatia sme vedeli presne, kde psie pláže sú). Vodu som mala naskok, na pešo do 5 minút od ubytovania. Psia pláž bola jednoznačne najkrajšou plážou na celom ostrove, tichá, ukrytá lagúnka medzi borovicovým lesom.

 

 

Ak mali ostatní hafkáči prístrešok mohli byť hneď pri vode tak ako my, ak nie mohli sa schovať v susednom lesíku a chodiť sa do vody iba osviežovať.

 

<

 

Hneď ako som uvidela vodu tak som do nej skočila a začala chytať všetky fŕkance. Slaná voda nebola zlá, ale trvalo mi 3 dni kým som sa na ňu aklimatizovala (idikátor aklimatizácie = hnačka).
Zo začiatku som chcela byť stále iba vo vode, aportovať a plávať. Keďže som mala plávaciu vestu mohla som sa spokojne nechať unášať a kde tu labkou zmeniť smer.

 

 

Prvých päť dní som len plávala, skákala, špliechala na súši som bola len z donútenia aj som to vždy dala hlasno najavo (kňučaním). Až posledné dva dni na mňa doľahla únava a dokonca som si šla aj cez obed na chvíľu poležať do prístrešku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Každý večer sme sa vybrali do mesta, ktoré sme mali tiež veľmi blízko. Postretávala som tam veľa kamošov z pláže ale ja veľa nových. Psíkmi sa to tam len tak hemžilo.
Všade ma vždy milo privítali. V reštauráciách, do ktorých sa išli moji páničkovia navečerať sa vždy o mňa dobre postarali dali mi napiť aj ma pohladkali.

 

 

 

Ostrov Krk odporúčam navštíviť, či už len kvôli nádhernej psej pláži ale aj kvôli celkovej dog friendly atmosfére.
Cestu naspať som celú prespala hlbokým spánkom, nepotrebovala som sa ísť ani vycikať.
PS: tento ostrov by som nazvala aj ako Psí raj.​

 

Ďakujeme Nabu za článok a jej paničke Veve za super fotky 🙂

čauky hauky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *