tiesnava-tolmin-so-psom-na-tripe-slovinsko-triglavsky-narodny-park
Triglavský národný park – Slovinsko
19. marca 2017
Pension-Török-Triglavsky-narodny-park-ubytovanie-so-psom
Pension Török – Triglavský národný park
7. apríla 2017

Kolárovo – lodný mlyn

Pri východe z Kolárova smerom na Pačérok, sme odbočili vľavo ešte pred mostom a zaparkovali popri ceste. Vydali sme sa po prašnej cestičke popri Váhu. Pre trasu značenú na mape klik sem.

kolarovo-vodny-mlyn

kolarovo-vodny-mlyn

Po pár minútach cesty sme odbočili doľava, dole z cestičky k mŕtvemu ramenu Dunaja. Celý areál lodného mlynu a aj krčmy na nás pôsobil ako farma, kde sa práve pripravovali na sezónu 🙂 .

Mňa obklopilo hneď niekoľko domácich psíkov a poukazovali mi okolie. Cez areál sme sa dostali až k drevenému mostu dlhému 68 m ( najdlhší zastrešený celodrevený most v Európe), ktorý viedol naspäť do dedinky.

kolarovo-vodny-mlyn

kolarovo-vodny-mlyn

Okolie mostu a teda aj areálu s mlynom bolo krásne upravené, super na oddych (pre moju paničku ideálne miesto na 3158456147561 fotiek ).

kolarovo-vodny-mlyn

kolarovo-vodny-mlyn

 

kolarovo-vodny-mlyn

No a teraz samotný mlyn – múzeum vodného mlynárstva. Ide o plávajuci, či lodný mlyn, ležiaci na už spomínanom poloostrove, ktorého hranice tvoria toky Malého Dunaja a Váhu z jednej strany a mŕtveho ramena Malého Dunaja zo strany druhej.

kolarovo-vodny-mlyn

Keď som si to tam všetko poočuchávala a páničkovia sa občerstvili, vydali sme sa poza areál ďalej popri Váhu. Po tejto trase cez cestičku alebo popri toku rieky môžete našlapať veľa veľa km, koľko vám len budú labky vládať.

kolarovo-vodny-mlyn

Ak budete mať cestu okolo a chuť na peknú prechádzku, tak neváhajte 🙂 .

čauky hauky

 

2 Comments

  1. Chrťo píše:

    Úžasný mlyn, aj my pôjdeme niekedy mrknúť 🙂 Dalo sa ísť aj dnu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *