Haluzice
12. februára 2017
COUNTRY SALOON – Senec
21. februára 2017

Sušili sme mäsko

Z pamlskov ja aj panička preferujeme sušené 100% mäsko. A kedže to nie je lacná záležitosť, chceli sme vyskúšať ako finančne nákladné a časovo náročné je sušenie mäsa bez sušičky.

sušené-mäso-pre-psa

Kúpili sme teda necelé kilo, presne 995g kuracích pŕs. Mäsko sme nechali rozmraziť, ale nie úplne. Jemne zamrazené sa lepšie krájalo na tenké plátky.

sušené-mäso-pre-psa

sušené-mäso-pre-psa

sušené-mäso-pre-psa

Plátky sme na konci prepichli drevenými špajdľami a prestrčili cez rošt, aby viseli a nedotýkali sa navzájom (mäsko tiež môžete posypať bylinkami, no panička nechcela experimentovať, bola totižto presvedčená, že to nebude jedlé 😀 ). Rúru sme vyhriali na 70 stupňov a stopli sme si 6 hodín ( 😀 ). Dvierka sme tak na pol cm nechali otvorené , aby sa mäsko sušilo a mohla unikať vlhkosť.

sušené-mäso-pre-psa

Po šiestich hodinách sme mäsko vybrali a nechali vychladnúť. Pre porovnanie sme ho znovu odvážili. Z 995g kuracích pŕs nám zostalo 324g sušených pamlskov (ktoré samozrejme ochutnali aj moji páničkovia). Mäso kúpené v obchode a usušené v rúre (aj napriek dĺĺĺhemu sušeniu) je omnoho lacnejšie ako to z obchodu. Ideálne by však bolo mäsko sušiť v sušičke 🙂

sušené-mäso-pre-psa

 

sušené-mäso-pre-psa

náš druhý pokus sušenia s hovädzím morčacím a opäť kuracím mäsom 🙂

  

 

so-psom-na-tripe-sopsomnatripe

 

 

5 Comments

  1. lindadventures píše:

    Super?? určite vyskúšam. Rada cestujem, tak si na výlety budem brávať sušené másko?

  2. Chrťo píše:

    Vyzerá to parádne! My sme kedysi sušili mäsko len na vzduchu pri ventilátore. Trvalo to tak dva dni 😀 Určite skúsim a možno sa raz tiež odhodlám na kúpu sušičky. Počkám si na vaše skúsenosti 😀

  3. Cassandra píše:

    Thanks for the info!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *